WirtualnePaństwo.pl

negocjuj!
Gra polityczna online przez przeglądarkę.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


sprzedamportal_wirtualnepanstwo_logo

Skąd się wziął pomysł na ten biznes?

Pomysł wziął się po tym jak szukałem odpowiedniej gry dla siebie o tematyce politycznej. Niestety nie znalazłem takiej i oto rozpoczęły się pracę nad grą symulującą państwo.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Model biznesowy. Aktualnie nie ma takiego.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Może on przynieść wysokie dochody w przyszłości jeśli się o niego zadba i po prostu odpowiednio rozreklamuje się grę.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Osoba, która ma min. 2-3 h dziennie na zarządzanie grą i pilnowanie wszystkiego aby gracze nie pozabijali się na forum.

Dane statystyczne:

Liczba unikalnych użytkowników: Dziennie 300.
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: Dziennie 500.
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? Tak, są lepsze i gorsze miesiące. Zależy od ilości wolnego czasu w danym miesiącu,
Powód sprzedaży: Brak czasu na dalsze zajmowanie się grą.

Dodatkowe informacje:

Mam na sprzedaż grę Wirtualne Państwo, która jest pod domeną http://www.wirtualnepaństwo.pl
To co chcę sprzedać to silnik gry, baza danych i domena wirtualnepaństwo.pl.
Również dochodzi tutaj unikalny, autorski szablon gry, który może nie jest zbytnio fascynujący ale tylko takie zwykłe szablony pasują do tej tematyki gier.
Niektóre grafiki (samochody i nieruchomości) są darmowe z różnych stron www.
Co do hostingu to nie jestem pewien, ponieważ kończy on się niedługo i nie chcę go niepotrzebnie przedłużać.

Gra Wirtualne Państwo jest to gra polityczna online przez przeglądarkę, gdzie każdy może zająć jakieś stanowisko w rządzie i nie tylko.
Każdy pragnie władzy, lecz dostają ją nieliczni. Wirtualne Państwo to zmienia! Dołącz do partii, wygraj wybory i zostań posłem, premierem lub prezydentem. Debatuj nad ustawami, publikuj artykuły i dyskutuj z innymi – zapisz się w historii jako jednostka wybitna!

Silnik gry jest bardzo zaawansowany i zostały w nim zaimplementowane różnego rodzaju technologie jak PHP (w tym MySQLi co dało szybkie ładowanie stron www), HTML, CSS (leciutki szablon, który posiada tylko parę grafik), AJAX (obsługa czatu – debaty, czatu partii itp.) oraz JavaScript i jQuerty, gdzie zostały stworzone dzięki temu różnego rodzaju efekty specjalne.

W grze są takie funkcje jak zakładanie partii, stowarzyszeń, gazet i komisji parlamentarnych, oprócz tego pisanie na wielu forach gry, partyjnych i stowarzyszeń. W grze można dodawać artykuły prasowe. Gracz może zarządzać własnym majątkiem w grze jak kupowanie działek, nieruchomości, samochodów, inwestowanie w akcje i umieszczanie pieniędzy na lokatach, czy ich pożyczanie. Po prostu funkcji jest tyle, że nie można ich opisać, a temat tej gry nigdy się nie skończą, ponieważ
gracze sami podrzucają pomysły.

Do gry został dodany prosty panel administratora, gdzie można wysłać wiadomości do wszystkich graczy, dodać newsa, odpisać na wiadomości w supporcie czy wysłać masowy mailing do graczy.

Aktualnie gra ma ponad 5000 odwiedzin dziennie, ponad 1300 zarejestrowanych kont i 500 aktywowanych kont, czyli obywateli.

Grę sprzedaję z powodu braku czasu (matura, gdzie prawie codziennie od 7.10 do 15.15 siedzę w szkole i do tego mam jeszcze dodatkowe godziny przygotowujące do matury i egzaminu zawodowego).

Dodaj komentarz