W-A.pl

Negocjuj!!
Portal W-A.pl o architekturze, design i budownictwie - od 2002 roku jeden z liderów tej branży.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


sprzedaz-portal-logo

Skąd wziął się pomysł na ten biznes?

Idea W-A.pl to pomysł młodych architektów. Przedsięwzięcie powstało na przełomie lat 2001/2002 w odpowiedzi na utworzoną niszę w tym sektorze.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Model biznesowy zakłada dwa piony przychodu. Mianowicie prowadzenie działu informacyjnego oraz dział e-commerce czyli gotowa księgarnia internetowa.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

W-A.pl należy do grupy najlepszych portali branży architektury, design’u i budownictwa w Polsce. Ma bardzo szeroki zasięg odbiorców. Portal stwarza dla nowego właściciela wiele możliwości w zakresie prowadzenia strony i pozyskiwania nowych klientów. Ze względu na ugruntowaną pozycję marki na rynku oraz współpracę z najważniejszymi organizacjami branżowymi w kraju, działania te mają szansę spotkać się z sukcesem.

Po sprzedaży części handlowej Portalu W-A.pl (produkty z księgarni z logo W-A.pl pod adresem alejahandlowa.eu) proponowany jest zakup tylko i wyłącznie portalu informacyjnego:

1. Portal Internetowy W-A.pl (www.w-a.pl)
Oferta składa się z portalu internetowego z ponad 10 letnią bazą danych archiwalnych, domenami i prawami do portalu, logotypu, list kontaktowych, aktywnych umów oraz innych niezbędnych elementów tj. forum internetowego, profili w mediach społecznościowych czy domeny internetowej.

Atrakcyjna cena tylko 49 000 zł netto

2. Opcja dodatkowa: domena alejahandlowa.eu z systemem księgarni (książki zostały sprzedane niezależnie) bez zatowarowania w produkty handlowe:

Atrakcyjna cena tylko 9 000 zł netto

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Nie ma żadnych uwarunkowań i przeciwskazań jeśli chodzi o profil nowego właściciela. Może nim zostać osoba prywatna lub firma. Biznes może być kontynuowany samodzielnie lub włączony do większej grupy medialnej.

Statystyki:

Miesięcznie unikalni: 7-10 tysięcy
Maksymalnie unikalni: 13 tysięcy
Sezonowość: Portal nie cechuję się sezonowością. W wakacje notuję się zazwyczaj spadek oglądalności. Jeśli chodzi o handel, sprzedaż zawsze wzrasta w drugim półroczu. Aktualnie dochód z reklam bez prowadzenia działalności daje dochód minimum 7 000 zł – 15 000 zł rocznie, bez prowadzonej rozbudowy portalu o wizytówki (jest na to zapotrzebowania), bazy danych firm (również jest na to zapotrzebowanie) i szerokie poszukiwanie reklamodawców. Portal wymaga wprowadzenia pewnej ilości elementów (wspomniane bazy danych firm, wizytówki producentów itd.), które dadzą stałe dochody dla przyszłego właściciela.

Powód sprzedaży?: Powodem sprzedaży jest przebranżowienie właściciela na nowy biznes handlowy. Obecny właściciel pozostaje w dyspozycji osób zainteresowanych ofertą w kontekście wszelkich informacji dodatkowych.

Dodaj komentarz