Visitpoland.info

Do negocjacji
travel guide to Poland! Portal dedykowany dla turystów zagranicznych odwiedzających Polskę!
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


visit_poland_logotyp

Jak powstał Twój portal visitpoland.info?

Naszym zdaniem w sieci brakuje informacji o Polsce, które byłyby skierowane do turystów zagranicznych. Profil Polski na Facebooku leży, serwisy są mało interesujące itd. Wiadomo, ze teraz zanim człowiek gdzieś pojedzie to zrobi research dlatego też pomyśleliśmy o przewodnikach w formie PDF, które można by łatwo wydrukować i zabrać ze sobą w podróż. Teraz jest tak, że jak ktoś wyląduje na lotnisku to od razu jest atakowany przez pracowników informacji turystycznej i może kupić różne opracowania za kwoty od 30 zł. Chcieliśmy się wbić poziom wyżej. A dodatkowo przewodniki miały być w formie bardzo luźnej, z lokalnymi ciekawostkami itd. Z czymś takim łatwiej się poruszać niż z książką!

Do tej pory włożyliśmy wiele pracy i zasobów finansowych(kilkadziesiąt tyś. PLN) w ten projekt, a wykonawcami byli jedni z lepszych specjalistów z branży interaktywnej. Zrezygnowaliśmy tylko i wyłącznie z powodu wejścia w całkowicie inną branżę. Rozważamy również możliwość współpracy przy dalszym rozwoju projektu visitpoland.info

Jaki jest model biznesowy? Czy portal do tej pory zarabiał, lub jak wg Ciebie może zarabiać w przyszłości?

Zarabianie na sprzedaży przez sieć. Produkty miały być dostępne w formie mikropłatności. Na wstępie PDFy potem w formie MP3 itd. Oprócz tego przewidujemy sprzedaż przewodników dedykowanych, promocję biur podróży i wiele modeli związanych z pośrednictwem w branży turystycznej.

Do kogo jest skierowany Twój projekt?

Do turystów zagranicznych odwiedzających duże polskie miasta – to ponad 90% zagranicznego ruchu turystycznego w Polsce. Oczywiście zainteresowanymi partnerami przedsięwzięcia są również Polskie biura podróży, hotele, restauracje itp. Potencjał reklamowy targetowany na zagranicznego turystę jest w Polsce czymś wysoce porządanym. Dla obcokrajowca ceny w Polsce są bardzo niskie.

Kim powinien być nowy właściciel portalu wg Ciebie?

 Osoba zainteresowana rynkiem turystycznym i znająca się chociaż trochę na e-commerce.

Prezentacja portalu:

[zooeffect A0EAxF7aYf0h]

Dodaj komentarz