sportOS.pl

20000 PLN
Najbardziej kompleksowy portal poszukiwania partnerów do sportu
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


sportosSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Projekt powstał przede wszystkim z potrzeby – w sieci brakowało miejsc, które dawały dostęp do realnego grona zmotywowanych osób do ruchu, zmiany i przede wszystkim ciągłości w dotarciu do celu. Z czasem pomysł przerodził się w ogromne przedsięwzięcie.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Model biznesowy to sprzedaż reklam dla branży sportowej i life-style. Znaczna część naszych użytkowników to osoby rozpoczynające przygodę ze sportem lub wracające do aktywności po długiej przerwie – chętnie dokonują zakupu nowego sprzętu, odzieży, suplementów. Jest też przygotowany model kont premium.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Dbałość o formę i zdrowie to obecnie temat nr 1 zarówno u młodzieży, osób w sile wieku jak i seniorów. W dużych miastach wszyscy spotykają się z tym samym problemem – brak towarzystwa i wspólnej motywacji. Nasz projekt jest szybkim i skutecznym wsparciem w walce o swoje cele.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Firma mająca doświadczenie w budowaniu serwisów społecznościowych i potrafiąca skutecznie spieniężać bieżące trendy.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 5000
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 200 000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? Tak, zdecydowanie
Powód sprzedaży:  nowy sportowy projekt

Dodatkowe informacje:
Na sprzedaż pierwszy tak rozbudowany, polski serwis kojarzący ludzi poszukujących partnera do sportu. Dzięki serwisowi w wygodny i szybki sposób można znaleźć pobliskie osoby, które tak jak my zdeterminowane są do działania. Jak wiadomo, w parze raźniej, stąd kilkoma kliknięciami myszki można powiadomić sąsiadów, że jesteśmy gotowi do treningu.

Poza główną ideą serwisu dostępnych są dziesiątki funkcji takich jak katalog obiektów sportowych (oraz ich rozbudowane profile – w obecnej chwili blisko 1300 obiektów), katalog profili użytkowników, trasy rowerowe i biegowe, forum, mapa Polski z możliwością przeglądania najbliżej usytuowanych sportowców, sekcja artykułów czy też blogi użytkowników. Na bieżąco spływają również informacje o wydarzeniach sportowych w okolicy.

Platforma jest rozwijana od 2013 roku. Dla użytkowników powstała wersja mobilna serwisu, która zawiera pełną funkcjonalność dostępną w wersji klasycznej. SportOS.pl widnieje na pierwszych stronach wyników wyszukiwarek pod dziesiątkami atrakcyjnych fraz i pod setkami niszowych (tzw. długi ogon). Posiada również rozbudowany panel administracyjny do zarządzania wszystkimi procesami, a także masową wysyłką wiadomości do użytkowników, monitorami prawidłowej pracy serwisu.

Kupujący przejmuje pełne prawa do domeny internetowej, autorskiego kodu źródłowego, bazy 2800 użytkowników, bazy 450 ogłoszeń, 1200 wydarzeń, bazy 225 autorskich artykułów, dziesiątek materiałów reklamowych (również projekty koszulek), wszystkich pozostałych treści serwisu takich jak regulamin i polityka prywatności, dział pomocy i konta Facebook. Na chwilę obecną w serwisie zarejestrowanych jest blisko 3000 sportowców, z czego znaczna część posiada w pełni uzupełnione profile – zdjęcia, opisy, uzupełnione godziny aktywności czy lokalizacja na mapie.

Platforma zbudowana jest w architekturze API – do głównego systemu odwołują się zewnętrzne aplikacje, dzięki czemu w prosty sposób można dodawać kolejne projekty, takie jak aplikacja mobilna (w tym celu wybraliśmy taką architekturę) czy zewnętrzne widgety. Całość z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu HTTPS, a opłacony do 2017 roku certyfikat zostanie przekazany wraz z serwisem.

Nad projektem pracowało 5 osób w pełnym wymiarze godzin (etat) przez ponad rok czasu (backend developer, frontend developer, grafik, koordynator i redaktor). Kolejny rok serwis był rozwijany w formie kontraktów i zleceń.

Dotychczas przeznaczono na marketing 21 tysięcy złotych brutto – 10 tysięcy złotych na reklamy Facebook, 8 tysięcy złotych na reklamy AdWords i ponad 2 tysiące złotych na reklamy AdTaily.pl oraz pokrewne (dokumentacja do wglądu).

Chętnie pomożemy nowemu inwestorowi w początkowym okresie zarządzania platformą. Możliwe jest wystawienie faktury VAT 23% (licytowana kwota jest kwotą brutto). Niżej przedstawiamy przykładowe zrzuty z opisami.

Powodem sprzedaży jest przede wszystkim przeniesienie mocy przerobowych na inny projekt i jednocześnie potrzeba pozyskania dodatkowych środków. Zbliża się sezon, czas aktywności, więc uznaliśmy ten moment na najlepszy możliwy czas na przejęcie platformy i wprowadzenie powiewu świeżości.

Nowy właściciel ma wiele możliwości monetyzacji serwisu – od płatnych profili obiektów sportowych (które już są w pełni funkcjonalne i posiadają gotowe do wdrożenia projekty graficzne kont premium), kont premium użytkowników, po reklamy obiektów, wydarzeń i marek sportowych czy prowizje sklepów.


W przypadku pytań odnośnie usług nieuwzględnionych w cenniku prosimy o kontakt:

telefon: +48 881 608 808
mail: dzialhandlowy@sprzedamportal.pl

Wyszukujemy projekty inwestycyjne na specjalne życzenie naszych klientów. Szukają Państwo odpowiedniej inwestycji i brakuje Państwu czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca do ulokowania kapitału – prosimy o kontakt!