Speedway Studio

10.000 PLN
Portal dla ludzi których pasją jest speedway/żużel
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


logo_speedwaystudio_sprzedamportalSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Portal powstał zupełnie spontanicznie. Zamysł wziął się z chęci interakcji pomiędzy kibicami żużla w Polsce i na świecie. Na początku przez prawie dwa lata marka Speedway Studio budowana była na bazie fan page prowadzonego na FaceBook’u. Później doszedł kanał Twitter. Ze względu na sporą dynamikę popularności, oraz namowy wielu kibiców postawiliśmy stworzyć portal i stronę internetową. 

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Portal informacyjny o tematyce żużlowej. Codzienna interakcja z ludźmi poprzez profil na Facebook’u, Twitter, Instagram. Wykorzystanie nowoczesnych form marketingu, oraz social media

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Marka Speedway Studio jest mocno rozpoznawalna w środowisku żużlowym. Portal cechuje funkcyjność blogów prowadzonych przez zawodników, oraz ludzi związanych z żużlem. Spory potencjał reklamowy na chwilę obecną daje 8000 fanów na FB + 800 na TT + z dnia na dzień przybywająca ilość unikalnych użytkowników strony www.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Osoba lub firma która chce zaangażować się w projekt, znająca się na budowaniu dużych portali internetowych oraz wykorzystaniu potencjału odbiorców w celach reklamowo/marketingowych. Redakcja lub wydawnictwo z branży żużlowej. Marka lub usługa chcąca zbudować lub wypromować swój produkt

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 17000
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 20000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? Kibice żużlowi są aktywni cały rok
Powód sprzedaży: Brak czasu i doświadczenie na dalszy rozwój portalu

Dodatkowe informacje:
Sport żużlowy jest niezwykle rozpoznawalną dyscypliną w Polsce. Szerokie grono odbiorców można również zaobserwować w Anglii, Szwecji, Danii, Rosji, Australii, Czechach, Węgrzech, Słowacji, Niemczech.
Tacy zawodnicy jak Tomasz Gollob, Jarosław Hampel promują nasz kraj na arenach międzynarodowych. Obecnie Polska jest Drużynowym Mistrzem Świata na żużlu, Dyscyplina ta jest mocno kojarzona z naszym krajem, a ilość kibiców przychodzących na stadiony może równać się z kibicami piłki nożnej. Mecze żużlowy pokazują platformy CANAL+, oraz EUROSPORT.

Dodaj komentarz