PoradaPrawna.pl

492000 PLN
Serwis porad prawnych udzielanych przez licencjonowanych prawników
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


poradaprawna_logo
Skąd się wziął pomysł na ten biznes?

Jest to pierwszy w polskim internecie serwis porad prawnych, który istnieje nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilu miesięcy portal działa w zmienionej formie: znacznie unowocześnionej, zautomatyzowanej i bezpiecznej dla prawników oraz ich klientów.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

W serwisie rejestrują się prawnicy, którzy udzielają porad prawnych. Każdy prawnik posiada swój profil, podlegający ocenie przez użytkowników, którzy skorzystali z usług prawniczych. Porady są udzielane w trybie zwykłym, ekspresowym oraz darmowym (opcja nie włączona). Użytkownicy mają do dyspozycji również giełdę pytań, wtedy ich pytania trafiają do wszystkich prawników, którzy decydują o charakterze i cenie porady. Operacje finansowe między prawnikami a ich klientami odbywają się za pośrednictwem platformy PayU. Właściciel serwisu otrzymuje prowizję od każdej transakcji – obecnie jest to 20%.

Prawnicy posiadają możliwość publikacji artykułów oraz tworzenia opracowań na podstawie bezpłatnych porad prawnych.

Dodatkowym dochodem serwisu są reklamy w ramach programu AdSense, które przynoszą stały miesięczny przychód.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Proponujemy w 100% gotowy biznes, który wymaga oczywiście zaangażowania. Aktualnie jest zarejestrowanych ponad 20 prawników i codziennie dodawanych jest od kilku do kilkunastu pytań. W chwili obecnej dzienny ruch na stronie jest na poziomie 4 tys. odwiedzin. Serwis posiada około 30 tys. stron z odpowiedziami na konkretne pytania prawnicze.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Nowym właścicielem może zostać każdy kto ma wystarczające środki na zakup prestiżowego serwisu prawniczego. Cena nie jest niska ale trzeba pamiętać, iż czas, koszt wykonania oraz promocji podobnego serwisu będzie znacznie większy.

Dane statystyczne:

Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 148000
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 326000
Powód sprzedaży: Obecnie rozwijamy i wdrażamy kolejny serwis, tym samym potrzebny jest znaczny kapitał, który po części chcielibyśmy uzyskać ze sprzedaży serwisu prawniczego.

poradaprawna-screen1

Dodatkowe informacje:
Cena brutto – wystawiamy faktury VAT.
Strona jest responsywna.
Możemy polecić firmę, która zapewni pomoc programistyczną w dalszym rozwoju oraz w bieżącej obsłudze serwisu.


W przypadku pytań odnośnie usług nieuwzględnionych w cenniku prosimy o kontakt:

telefon: ++48 881 608 808
mail: dzialhandlowy@sprzedamportal.pl.

Wyszukujemy projekty inwestycyjne na specjalne życzenie naszych klientów. Szukają Państwo odpowiedniej inwestycji i brakuje Państwu czasu na poszukiwanie odpowiedniego miejsca do ulokowania kapitału – prosimy o kontakt!