Photoclusive

Negocjuj!
photostock dla wymagających
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


300x211_photosclusiveSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

W swojej pracy musieliśmy często kupować zdjęcia do wykorzystania np, na tworzonych stronach internetowych. Najczęściej potrzebowaliśmy jedno, konkretne zdjęcie. Niestety “duże” photostocki umożliwiały tylko sprzedaż punktów / kredytów, których trzeba było najczęściej kupić więcej niż było wymagane. Poza tym było to skomplikowane i czasochłonne. Postanowiliśmy zbudować własny photostock, który pozwalałby na pojedyncze i bardzo szybkie zakupy.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Szybka i prosta sprzedaż zdjęć – w szczególności pojedynczych (w najprostszym przypadku – bez rejestracji). Zakupy z koszykiem – wrzucamy pojedyncze zdjęcia, do których prawa chcemy nabyć i udajemy się do kasy. Serwis zaprojektowany pod kątem dobrego pozycjonowania w wyszukiwarce obrazów Google pod hasłem “photostock”.

Aby biznes był mocno rozwinięty, potrzebnych jest dużo zdjęć fotografów. Niestety na rozwój tej części biznesu nie starczyło nam zasobów.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Serwis jest gotowy i dobrze działający. Został zaprojektowany pod kątem dobrego pozycjonowania w wyszukiwarce obrazów Google. Wpisując hasła dla zdjęć, które mamy w serwisie, najczęściej pojawiamy się w pierwszych wynikach, np.
– photostock grecja
– photostock dom
– photostock szklanka
itp.
Umieszczenie dużej liczby zdjęć w wielu kategoriach spowoduje jego automatyczny serwisu, większą liczbę odwiedzających oraz przychody. Kod strony jest gotowy, domena jest widoczna w Internecie od kilku lat.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Osoba, która będzie miała możliwość rozwijania tego biznesu – przede wszystkim znalezienia większej liczby fotografów, którzy umieściliby w serwisie swoje zdjęcia. To powinno zagwarantować automatyczny rozwój oraz przychody.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie – średnio każde ze zdjęć zostało obejrzane 500-700 razy
Powód sprzedaży: Brak zasobów na rozwinięcie – szczególnie na zachęcanie fotografów do wystawiania swoich zdjęć

Sprzedaż obejmuje:
– kod źródłowy strony wraz z wszelkimi prawami
– domenę photoclusive.com
– aktualną zawartość
– funpage na FaceBook
– przeniesienie / instalacja na dowolnym wskazanym serwerze oraz szkolenie z użytkowania serwisu