NieTylkoWitekPoleca.pl

20000 pln
Portal informujący i pozwalający oceniać i komentować gdzie wyjść w Warszawie w celu jedzenia, picia, imprezowania lub kultury.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


logo_nietylkowitekpolecaSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Jest mnóstwo portali internetowych zbierających informacje o restauracjach w Warszawie, umożliwiających użytkownikowi ocenę jedzenia, wystroju stosunku jakości do ceny itd. ale nie ma portali opisujących lokale poza restauracjami, gdzie jedzenie może być fatalne, ale za to robią rewelacyjne drinki albo kawę, i należałoby się tam wybrać na melanż lub się zrelaksować. Dlatego też stworzyliśmy portal, który umożliwia użytkownikowi oceniać i wyszukiwać lokale pod kątem tego po co należy się tam wybrać, tym samym ma szerszy zakres użytkowników.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Portal jest darmowy dla użytkowników ale zawiera miejsce na bannery i inne nośniki reklamowe, oraz w fazie drugiej umożliwia wyróżniać lokale, za odpowiednią opłatą. Przychód z portalu będzie wpływał zarówno z reklam jak i promowanych/proponowanych lokali i recenzji oraz w fazie drugiej z promowania eventów.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Dlatego, że wciąż nie ma kompleksowej bazy danych miejscówek w Warszawie, która wykracza poza ocenę jedzenia, ale pozwala na ocenę miejscówki pod kątem po co należy tam iść- np. Plan B na placu Zbawiciela jest kultowym już miejscem, ale przez to że jedzenie jest tam raczej żadne, to nie widnieje na mapie restauracji w Warszawie, a na portalu NieTylkoWitekPoleca jest polecany przez wielu użytkowników jako właśnie najlepsze miejsce na melanż.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Ktoś komu zależy na śledzeniu trendów i nowych miejscówek w Warszawie, oraz ktoś, kto lubi wychodzić na miasto i może rzetelnie oceniać i proponować lokale, oraz orientuje się co się dzieje na mieście i na jakie wydarzenie dobrze jest się wybrać. Musi to być osoba dbała, która aktualizowałaby bazę danych na bieżąco.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 900
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 1100
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? nie
Powód sprzedaży: brak czasu na aktualizację bazy danych w portalu

Dodatkowe informacje:
Dodatkowo, portal ma ukrytą pod stronę gotową do otwarcia w ramach fazy drugiej, w postaci bazy danych /kalendarza różnego typu eventów w Warszawie. Każdy użytkownik może zaproponować dodanie lokalu wypełniając specjalny formularz oraz taka sama funkcjonalność istnieje dla eventów.