MojeStany

negocjuj!
portal o podróży do USA, rozwijany przez 2 lata, do końca 2013 roku. Posiada bazę wysokiej jakości artykułów o podróży do US i wizach
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


MojeStanySkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Portal miał za zadanie trafić zarówno do osób rozważających stały, jak i tymaczasowy pobyt w USA, ale także Polonii. Na jego treść składają się newsy, artykuły, wywiady i ciekawostki związane z podróżowaniem do Stanów i wizami. Stwierdziliśmy jako zespół pracujący nad portalem, że nie ma podobnego portalu oferującego treść wysokiej jakości. Dodatkowo, potencjalny target jest liczny – Stany Zjednoczone to, mimo pewnych utrudnień, jeden z ważniejszych obiektów zainteresowań imigrantów, i coraz ważniejszych cel dla podróżników.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia

Początkowe zyski pochodziły z reklam, portal posiadał m.in. widget od Trivago, który generował pewne stałe zyski. Docelowo jednak, portal finansować miała obszerna baza usługodawców dla osób z Polski, które wybierają się do USA – biur podróży, prawników imigracyjnych, eksporterów samochodów itp.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Wciąż wierzymy, że pomysł, który wówczas rozpoczęliśmy, ma sens. Zmieniły się jednak plany twórców, którzy postanowili wybrać inne, niezwiązane ze Stanami Zjednoczonymi, drogi kariery. Portal wciąż, mimo kilkunastomiesięcznego braku aktywności, jest dobrze widoczny w Google. Posiada interaktywną mapę USA, w której można przeglądać wszystkie teksty z podziałem na stany. Każda z podston stanu jest dobrze wypozycjonowana. Reaktywacja portalu pozwoli na szybki powrót na najwyższe pozycje – pozostanie jedynie monetyzacja. Portal ma także mnóstwo wartościowego kontentu dla firmy, która chciałby wzmocnić swoją bazę tekstową – teksty w większości są wciąż aktualne, gdyż dotyczą np. zabytków, ciekawostek, znanych postaci itp.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Osoba, która uwielbia Stany Zjednoczone i chce prowadzić biznes z firmami zainteresowanymi Polakami, którzy mieszkają w Stanach lub myślą o podróży do USA.

Dane statystyczne:

1. Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie
ok. 3500-4000
2. Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie
ok. 6000
3. Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością?
liczba użytkowników była podobna w kolejnych miesiącach
4. Powód sprzedaży
zmiana planów przez współwłaścicieli

Dodatkowe informacje:
Cena portalu podlega negocjacji. Z uwagi na unikatowy charakter portalu, zdajemy sobie sprawę, że liczba potencjalnych zainteresowanych nie jest duża. Portal wymaga pracy, niektórzy mogą być po prostu zainteresowani wykorzystaniem zgromadzonych na nim materiałów. Chętnie wysłuchamy Państwa oferty.

Link do portalu:  www.mojestany.pl