EnergieOdnawialne

25000 PLN
Vortal OZE, stworzony i objęty Patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki 10 lat temu. Page Rank domeny =4.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


energieodnawialne_logo_sprzedamportal

1. Skąd się wziął pomysł na ten biznes?

Vortal stworzony był z myślą o propagowaniu idei proekologicznego rozwoju gospodarczego Polski, miał wspierać firmy produkujące dla sektora OZE, prezentować nowości techniczne, prowadzić katalog branżowy firm, prowadzić działalność edukacyjną. Wówczas w internecie prawie nie było inicjatyw działających na tym polu. Dlatego Ministerstwo Gospodarki samo dostrzegło potencjał w tym projekcie i zaproponowało honorowy patronat. Niestety nie poszło za tym zainteresowanie instytucji finansujących, nawet NFOSiGW, w związku z czym nie było intensywnego rozwoju vortalu. Mimo tego vortal ma na swym koncie dużą ilość patronatów medialnych, którymi obejmował największe w Polsce konferencje i targi. Aktualnie z powodu braku funduszy w projekcie jest zastój.

2. Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Główną zaletą tego przedsięwzięcia jest jego 10-letnie istnienie na rynku internetowym. Wykorzystanie go, ze względu na wiele potencjalnych możliwości jakie przed nim stoją, zależy od pomysłowości i potrzeb ew. inwestora. Domena EnergieOdnawialne.pl jest w grupie domen o Page Rank równym 4.

3. Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

W okresie owych 10 lat istnienia vortalu zmieniło się w Polsce dużo, i to zarówno w branży OZE jak i w samych technologiach. Pojawiają się nowe perspektywy, szczególnie w fotowoltaice, oraz w dziedzinie inteligentnych, ekologicznych, samowystarczalnych energetycznie domów, oraz wyraźniejsze są trendy światowe. Właściwie przemyślany projekt rozwoju vortalu może przynieść bardzo różne, korzystne efekty w różnych dziedzinach, powiązanych z energetyką odnawialną.

4. Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Nowym właścicielem powinna wg mnie zostać silna firma, krajowa lub zagraniczna, która chciałaby użyć głównych zalet tego projektu dla swoich biznesowych celów. Właściwie wykorzystany, może być doskonałym narzędziem marketingowym, wspierającym Public Relations i umacniającym wizerunek firmy.

Dane statystyczne:

Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 400
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 1000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? Raczej tak
Powód sprzedaży: Przejście właściciela na emeryturę

Dodatkowe informacje:

W swoim czasie bardzo dobra współpraca z Instytutem Energetyki Odnawialnej (w tym wspólny projekt – Forum Dyskusyjne Renewables.pl). Niedawno vortal pozyskał Redaktora Naczelnego, znającego kilka języków, z wykształceniem psychologicznym.