EkoTarg.pl

Negocjuj!
Zdrowie i ekologiczny tryb życia, naturalne jedzenie, produkty eko
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


ekoptarg_originalSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Pomysł od lat czekał na realizację ze względu na pasję związaną ze zdrowym trybem życia i świadomym odżywianiem, a także aktywnym, pełnym sportu spędzaniem czasu.
Trend prozdrowotny i ekologiczny na świecie przyspieszył realizację projektu…i oto jest www.ekotarg.pl

 Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Głównie B2C, łączymy producentów i rolników ekologicznych z klientami zainteresowanymi zakupem produktów i usług. Partnerzy biznesowi dodają do serwisu swoją wizytówkę z ofertą produktową. Dodatkowym działaniem serwisu była organizacja imprez tematycznych na terenie Dolnego Śląska z przygotowaniem na całą Polskę. Rozbudowana część związana z wiedzą prozdrowotną, w tym kulinarną, a także najnowsze newsy związane z eko trendem zbudowały mocną markę w świecie eko, która może być dobrą bazą marketingową dla firmy działającej w branży zdrowia i naturalnych produktów.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Mocny trend związany ze zdrowiem i ekologiczną produkcją powoduje, że coraz więcej firm poszukuje dla siebie miejsca w tej branży. Taki gotowy serwis jest bardzo dobrym startem w budowaniu lub rozbudowywaniu świadomości marki. Fala zainteresowania branżą ekologiczną dopiero tak naprawdę zmierza na rynek polski i jest to dobry moment na zainwestowanie w taki serwis tematyczny. Również dlatego, że korzysta z niego wyselekcjonowana grupa ludzi zainteresowanych bezpośrednio tematem zdrowia i ekologicznego trybu życia.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Jest to oferta ciekawa dla firmy produkującej jakieś produkty ekologiczne lub świadczącej usługi w tej dziedzinie, bo taki serwis wzmocni jej pozycję w internecie i będzie dodatkowym, silnym kanałem oddziaływania. Warto także zainteresować się zakupem portalu, gdy zależy nam na wzmocnieniu PR firmy lub jego kreowaniu właśnie w brzmieniu prozdrowotnym. Trend zdrowia i świadomego odżywiania i wychowywania dzieci jest teraz tak silny, że wiele działalności może mieć potrzebę budowania swojej marki właśnie na tej płaszczyźnie, jak chociażby firmy sprzedające produkty dla dzieci, czy też artykuły spożywcze, czy ogrodnicze, a nawet firmy świadczące usługi medyczne.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 25000-30000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością?: nie
Powód sprzedaży: pilna potrzeba środków finansowych

Dodatkowe informacje:
Ten serwis jednym z pierwszych o tematyce eko, które powstały w polskim internecie. W sieci od 2011 r. Ciekawa, tematyczna i krótka nazwa powodują, że klienci łatwo ją zapamiętują. Trend eko dopiero nabiera tempa, a my oferujemy do kupienia serwis, który może się stać najsilniejszym serwisem o tematyce eko i zdrowia na rynku. Trzeba tylko dostrzec w nim wartość i docenić bogaty, autorski content i niepowtarzalnego ducha.
Dodatkowo w ofercie funpage na FB – ponad 3500 fanów stricte zainteresowanych tematyką zdrowia i eko.

Dodaj komentarz