Brazylia2014.com.pl

3800 PLN
serwis poświęcony zbliżającym się Mistrzostwom Świata w piłce nożnej, które odbędą się w Brazylii.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


logo_brazylia2014_sprzedamportal

Skąd się wziął pomysł na ten biznes?

To już trzeci portal tego typu prowadzony przez moją osobę. Wczesniej tworzyłem strony na Mistrzostwa Świata w 2010 roku oraz na EURO 2012. brazylia2014.com.pl jest kontynuacją poprzednich serwisów. Zmienia sie tylko adres internetowy oraz tło strony które odpowoada dedykowanemu turniejowi piłkarskiemu. Pierwszy projekt rpa-2010.pl został stworzony spontanicznie na fali entuzjazmu przed zbliżającymi sie MŚ w RPA. Duży sukces tej strony spowodował chęć kontynuacji w tworzeniu stron związanych z najwięjszymi turniejami piłkarskimi takimi jak: Mistrzostwa Świata oraz Europy. Oczywiście tego typu serwisów nie da prowadzić się bez zamiłowania do futbolu. Jednak ten warunek uważam za oczywisty.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Do MŚ w Brazylii pozostał rok. Także regularne budowanie strony powinno zapewnić stale przybywającą publiczność, któr wraz ze zbliżaniem się mundialu będzie częściej odwiedzać strony z nim związane. To, że strona funkcjonuje od kilku miesięcy jest przewagą nad konkurencją, która w przciągu najbliższych miesięcy zacznie napływać na rynek. Internauci obecnie zapoznają się ze stroną, jednak w przyszłości będą do nie częściej wracać, niż do serwisów dopiero co wprowadzonych na rynek np. bezpośrednio miesiąc czy dwa przed mundialem.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Obecnie pozycja strony w wyszukiwarce google jest bardzo wysoka. Dla frazy brazylia 2014 jesteśmy na 2 miejscu tuż za wikipedią, natomiast dla brazylia2014 okupujemy pierwszą lokatę. Podobne wyniki notowaliśmy dla portalu rpa-2010.pl co pozwoliło przekroczyc ponad pół miliona odsłon witryny przed w trakcie oraz po MŚ. Taka popularność naturalnie pozwala juz zarabiać na reklamach. Dodatkowo na tej stronie można z powodzeniem promować swoje biznesy co my też czynimy. Kolejnym argumentem za inwestycją w ten serwis jest reklama bukmacherska dotychczas nie była ona legalna. Jednak dzisiaj nie ma już z tym problemu, wszystkie strony związane z tematyka sportową w ten sposób zarabiają. Co więcej bezpośrednio przed MŚ firmy bukamcherskie same zaczną sie zwracać z propozycją współpracy.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Inwestorem może zostać osoba, która sama będzie chciała tworzyć stronę w oparciu o swoją wiedzę. Jednak nie jest to warunek konieczny. Równie dobrze inwestor może znaleźć osoby chętne do współtworzenia portalu, a samemu zarządzać zasobami ludzkimi.

Dane statystyczne:

Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 180-250
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? TAK
Powód sprzedaży: Tylko i wyłącznie z powodu braku środków na realizację nowego projektu.

Dodatkowe informacje:

Strona juz zarabia, choć obecnie są to symboliczne kwoty około 2 euro miesięcznie. Na allegro o wiele drożej chodzą same domeny związane z tematyką przyszłorocznych MŚ. CMS Joomla prosty oraz intuicyjny w obsłudze.

Dodaj komentarz