Board Times

negocjuj!
Jeden z największych polskich portali o grach planszowych, który cechuje ogromna dynamika rozwoju, rozpoznawalność i świetna redakcja
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


boardtimes_sprzedamportal_logoSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Z pasji oczywiście. Jestem fascynatem gier planszowych, więc miłość zmaterializowała się w stronę, a ta szybko zyskała uznanie. Nawiązywanie umów z wydawcami, pierwsze reklamy, szybko rosnąca społeczność …

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Model biznesowy opiera się w znaczącej części na sprzedaży gier pozyskanych do recenzji [w ramach tzw. barteru]. Przeciętnie trafia do nas od 3 do 5 gier miesięcznie, a średnio cena gry planszowej waha się od 80 do 120 złotych.

Ponadto z racji bardzo szybkiego rozwoju rynku coraz więcej zarabiamy na reklamach. I ta właśnie forma w przyszłości może stać się dominującym modelem biznesowym.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Ponieważ jest BARDZO znany w społeczności graczy planszówkowych, a przy tym wypracowana formuła pozwala na jego codzienną aktualizację. Trafiamy do kilku tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie, portal stale się rozwija, zasadniczo nie wymaga reklamy, a przy tym dynamiczny wzrost świadomości istnienia nowoczesnych gier planszowych sprawia, że stanie się w przyszłości jeszcze bardziej łakomym kąskiem dla reklamodawców.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Zasadniczo każdy – większość treści tworzy redakcja z zarządzającym całością redaktorem naczelnym na czele.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: ponad 3000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? Nie
Powód sprzedaży: Włożyłem w to tyle serca, że stale jestem obecny przy współtworzeniu treści, co zabiera mi czas na inne start-upy. Poprzez sprzedaż mam nadzieję ten stan zmienić.

Dodatkowe informacje:
1022 subskrybentów na fanpage’u, możliwość uzyskania dodatkowego dochodu na bannerach CPC / CPM

Dodaj komentarz