AutoPasje.pl

nieakt.
Portal dla ludzi z pasją
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


autopasje_logo_sprzedamportalSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

interesuje się motoryzacją, pracuje jako mechanik swoją wiedzę chciałem przekazać innym użytkownikom internetu

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Aby serwis zarabiał na siebie zostało stworzonych szereg różnych płatnych dodatków, dzięki którym użytkownik za drobną opłatą (SMSem lub płatnością online) uzyskuje dostęp do pewnych usług czy przywilejów związanych z jego kontem. I tak dla przykładu, użytkownik który wykupi opcje Premium dla konta (np. na okres 1 miesiąca) uzyskuje dostęp do danych, do których zwykły użytkownik (nie premiowany) nie ma dostępu. Dla przykładu użytkownik premiowany może zobaczyć kto i kiedy podglądał jego profil, kto i jaką ocenę mu wystawił, kto go dodał do listy ulubionych profili, a kto do swojej czarnej listy. Listę przywilejów można potem modyfikować jak i stawki za które można stać się takim premiowanym użytkownikiem.

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Ponieważ serwis dopiero co wystartował, nie posiada jeszcze wyrobionych wysokich pozycji. Bazując jednak na wiedzy zdobytej przez ostatnie lata oraz sporym doświadczeniu w tworzeniu serwisów – pisany był on w taki sposób by był przyjazny dla wyszukiwarek. Mimo krótkiego czasu oraz praktycznie braku większego pozycjonowania pierwsze efekty “przyjazności” serwisu już widać i tak oto dla przykładowych słów, serwis zajmuje takie pozycje w Google:

Skład serwisu:  Panel użytkownika, nowości, porady, auta, Fotoradary, Warsztaty, TV, forum, panel administratora.

Podsumowując w skład oferty wchodzi całość serwisu (kod źródłowy, baza danych, pliki źródłowe graficzne z szablonami). Nabywcy na wyłączność zostaną przekazane prawa do portalu i wszystkich plików z nim związanych, dzięki czemu dostaje on gwarancję, że będzie jedyną osoba dysponującą tym serwisem i systemem na jakim jest oparty. Wraz z serwisem zostanie przekazana domena(opłacona do października 2012) i hosting(opłacony do maja 2014) na której serwis stoi, konto Facebook, konto z systemem reklam NetSales. Gdyby po zapoznaniu się z ofertą były jakieś pytania – zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Cena do negocjacji.

Dane statystyczne:
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 100-250
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 400
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością?: nie
Powód sprzedaży:brak czasu na dalsze prowadzenie serwisu

Dodaj komentarz