4kolka.info

10.000 PLN
Portal motoryzacyjno-lifestyle'owy. Testy samochodów i gadżetów, informacje oraz relacje z wydarzeń motoryzacyjnych, aktualności, tuning.
CHCĘ ZAINWESTOWAĆ
CHCĘ ZADAĆ PYTANIE

Opis


4kolka.info_logo_sprzedamportalSkąd się wziął pomysł na ten biznes?

Portal powstał 3 lata temu. Jest wynikiem pasji do motoryzacji oraz chęci spojrzenia na nią z innej strony. Założony został przez ludzi, którzy w swoim życiu zawsze związani byli z motoryzacją jak np. dziennikarz motoryzacyjny, kierowca rajdów amatorskich, robotyk odpowiedzialny za składanie samochodów w różnych koncernach. Oprócz motoryzacji chcieliśmy również na portalu zamieszczać ciekawostki związane z “męskim światem”.

Jaki jest model biznesowy przedsięwzięcia?

Portal utrzymuje się głównie z reklam na stronie oraz artykułów sponsorowanych. Dodatkowo zlecane było nam przez koncerny samochodowe, paliwowe oraz salony różnych marek przygotowanie materiałów na przedstawione przez nich tematy (testy oraz opinie o samochodach, przygotowanie zdjęć, przygotowanie materiałów wideo, opinie o obecnej sytuacji na rynku paliwowym oraz inne).

Dlaczego warto zainwestować w ten właśnie biznes?

Jest to biznes, który daje wiele satysfakcji. Jeżeli ktoś naprawdę kocha motoryzację z pewnością znajdzie tu coś dla siebie: testy nowych samochodów, imprezy motoryzacyjne, konferencje prasowe. Można do testów również otrzymywać nowości w dziedzinie high-tech, które również przez nas były testowane.

Kto powinien zostać nowym właścicielem?

Nowym właścicielem powinna zostać osoba z zacięciem do motoryzacji. Powinna dobrze kierować ludźmi by stworzyć profesjonalną i zgraną redakcje, która sprosta oczekiwaniom czytelników. Dodatkowym atutem zapewne byłoby doświadczenie w dziennikarstwie internetowym oraz promowaniu i pozycjonowaniu stron.

Dane statystyczne:

Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie: 1400
Liczba unikalnych użytkowników miesięcznie w najlepszym okresie: 25000
Czy ten e-biznes cechuje się sezonowością? W okresie imprez motoryzacyjnych ilość wejść na portal się zwiększa
Powód sprzedaży: Rozpad redakcji. Obecnie pozostały tylko 2 osoby.

Dodaj komentarz